09107603363 m.m.rahmani734@gmail.com امیرآباد دانشکده فنی دانشگاه تهران
تاثیر اسم دامنه در سئو

تاثیر دامنه در سئو

 تاثیر دامنه در سئو

خب بعد از آموزش اصطلاحات تخصصی سئو که اولین گام برای اموزش سئو است، به سراغ برسی تاثیر دامنه در سئو میرویم. چندین نکته را باید در انتخاب درست اسم دامنه و پسوند دامنه مورد توجه قرار داد که ما در این مقاله به این نکته ها اشاره خواهیم کرد.
ابتدا باید بگوییم که انتخاب پسوند دامنه مانند: .ir , .com , .org , .tv , .co. و… تاثیری در سئو ندارد این پسوند ها با هم هیچگونه فرقی ندارند اما نسبت به کاری که انجام میدهیم بهتر است پسوند دامنه مطابق با کارمان باشد.

تنها تفاوت پسوند دامنه ها در یک چیز است، بعضی دامنه ها محلی و بعضی دامنه ها جهانی هستند. پسوند های جهانی مانند org , net, .tv و….اصلا در سئو تاثیری ندارند. اما دامنه های محلی مانند ir که از ایران است در سئو لوکال (محلی) بسیار تاثیر گزارند. (پسوند COM عمومی میباشد و میتوان برای همه حرفه ها استفاده کرد.).

نقطه ضعف های ir ( دامنه فارسی)

نقطه ضعف های دامنه ir
اموزش سئو

به علت تحریم کشور خیلی از سایت های معتبر اطلاعات خوبی به ما نمی دهند. و گوگل خیلی از سرویس های خود را مانند: adwords ، سرویس های تبلیغاتی ، ایمیلی و سرویس های زیاد دیگر را به ir ارائه نمیدهد. و به همین علت بهتر است سایت اصلی خود را برروی ir سوار نکنید. و از ir به عنوان سایت کمکی استفاده کنید تا  سئو سایت شما روند خوبی داشته باشد.

تاثیر دامنه در targeting:

Targeting به معنای هدف است. وقتی شما دامنه ی محلی داشته باشید targeting شما روی همان کشور قفل میباشد. مثلا شما دارای دامنه fr هستید، targeting شما روی فرانسه قفل میباشد. و نمیتوان سئوی جهانی انجام داد و این یکی دیگر از نقطه ضعف های دامنه محلی است.

تنها پسوند هایی که ممکن است تاثیر بدی در سئو شما بگذارند، پسوند های رایگان هستند. مانند: .CK , .CF , .GA و…. که بهتر است اصلا از انها استفاده نشود.

قدمت دامنه در سئو:

تنها نکته ی بسیار مهم در اسم دامنه و پسوند دامنه ، قدمت یا سن و سال دامنه است. اینکه چه سنی از دامنه گذشته است. شروع قدمت دامنه شما از زمانی است که اولین پیج شما index میشود. و هرچه قدمت دامنه بیشتر باشد تاثیر بیشتری در سئو خواهد داشت.

سایتی به نام who.is کل اطلاعات دامنه کل دنیا در داخلش وجود دارد. گوگل اطلاعات woh.is را به راحتی به زبان انگلیسی میخواند اما خواندن این اطلاعات در زبان ژاپنی و چینی برای گوگل امکان پذیر نمی باشد. پس قدمت دامنه ای که who.is به ما میدهد با قدمت دامنه ای که گوگل در اختیار ما قرار میدهد متفاوت است.

انتخاب اسم دامنه:

اسم دامنه باید حتما شامل کلمه کلیدی اصلی باشد اینجاست که اسم دامنه از دو منظر سئو اهمیت پیدا میکند:
1- Exact match domain: یعنی همان چیزی که سرچ میشود دقیقا اسم دامنه شما باشد. که امروزه به ندرت این اتفاق رخ میدهد. این بیشترین تاثیر را در سئو دامنه میگذارد. حتی اگر سایت شما سئو نباشد، شما در صفحه یک نشان میدهد.
2- Exact match keyword: یعنی بعضی از کلمه کلیدی ها مشابه با موضوع سرچ شده باشد. در اینجاست که وجود کلمه کلیدی در اسم پسوند  مهم میشود و تاثیر زیادی در موفقیت سئو میگذارد.

خب این قسمت از آموزش سئو هم به پایان رسید. و ما سعی کردیم به تمام نکته های لازم برای انتخاب اسم دامنه و پسوند دامنه ی مناسب در این قسمت از اموزش سئو  بپردازیم . امیدواریم از این قسمت از آموزش سئو بهره کافی برده باشید. برای آموزش های بیشتر به آموزش سیو مراجعه فرمایید.