09107603363 m.m.rahmani734@gmail.com امیرآباد دانشکده فنی دانشگاه تهران
تنظیمت سئو روی سایت

اجرای تنظیمات و قوانین سئو بر روی سایت

خب بعد از اینکه تاثیر دامنه در سئو و تاثیر هاست در سئو را در آموزش سئو برسی کردیم، به سراغ تنظیما اولیه ای که لازمه برای سایت انجام دهیم میرویم. این تنظیمات در آموزش سئو وردپرس بسیار مهم هستند. پس با در این قسمت همراه باشید.

عنوان سایت در سئو

اولین تنظیماتی که در آموزش سئو وردپرس اهمیت بالایی دارد. و باید روی سایت انجام شود عنوان سایت میباشد. عنوان بسیار مهم میباشد؛ چون اولین چیزیست که گوگل میبیند. پس حتما باید عنوان را قرار دهیم، و باید شامل کلمه کلیدی اصلی باشد.

Meta tag وmeta description (کلمات کلیدی و تو ضیحات متا) در آموزش سئو

بسیار مهم هستند و دقت کنید که حتما گذاشته شوند.meta tag در زبان انگلیسی حذف شده و meta description بسیار مهم تر از meta tag برای گوگل میباشد. اما در زبان فارسی هر دو آنها بسیار مهم هستند. و باید در هر صفحه بطور جداگانه Meta tag و meta description مورد استفاده قرار گیرد. meta description شامل 170 تا 220 کلمه و جمله معنا دار و همینطور شامل کلمه کلیدی است.

Page Navigation در سئو

یکی دیگر از تنظیمات مهم در سئو میباشد.‌و توصیه میشود حتما در سایت قرار بگیرد. این همان دسته بندی صفحات است که در پایین هر صفحه نمایش داده میشود. و شما میتوانید با کلیک روی هر شماره به صفحات مور نظر مراجعه نمایید. بکار بردن Page Navigation در سایت باعث میشود تمام مقاله ها پشت سر هم ظاهر نشوند و هر چندتا مقاله در یک صفحه قرار بگیرند.

Bread crumb 

یکی دیگر از تنظیمات مهم آموزش سئو است .که به معنی نقشه راه یا نان ریزه که باعث میشود کاربر موتوجه شود در کجای سایت قرار گرفته است. به اینگونه که از صفحه ای که کاربر قرار دارد تا صفحه اصلی به صورت زنجیر وار پشت سرهم نشان میدهد. و تمام راهی که کاربر برای رسیدن به این صفحه طی کرده است را نمایش میدهد. و اگر کاربر قصد برگشت به صفحات قبلی را داشته باشد بجای کلیک کردن روی دکمه برگشت ، میتواند با کلیک کردن روی هر یک از نان ریزه ها به صفحه مورد نظر وارد شود.

خاصیت های Bread crumb
1. راحتی کار بر ( یک نوع ux)
2. ماندگاری کاربر
3. هریک از نان ریزه ها یک لینک هستند. بنابراین استفاده از Bread crumb یک نوع لینک سازی داخلی محسوب میشود.

معرفی لندینگ پیج به گوگل

یکی از مهم ترین بخش های آموزش سئو، این است که چگونه لندینگ خود را به گوگل معرفی کنیم. ویا اینکه بفهمیم گوگل کدام صفحه مارا لندینگ قرار داده است. فهمیدن این مضوع باعث میشود تا تمرکز خود را برای لندینگی بگزاریم که ارزش بیشتری برای گوگل دارد. برای فهمیدن این موضوع باید درگوگل موضوع لندینگ را به همراه url سایت جستجو کنیم.

اگر به طور صحیح لندینگ خود را به گوگل نمایش بدهیم، در نتایج سرچ فقط صفحه لندیگ به ما نشان داده میشود. اما اگه گوگل نداند کدام صفحه لندیگ پیج ما است، همه صفحاتی که اسمی از موضوع لندیگ گفته شده است را به ما نشان میدهد. و برای انتخاب لندینگ باید صفحه ای را انتخاب کنیم که از همه بالا تر قرار گرفته است.(البته به جز صفحه Home )

حال چگونه لندینگ پیج ر به گوگل معرفی کنیم؟

پس از اینکه بالا ترین صفحه را به عنوان لندینگ درنظر گرفتیم، به سراغ صفحات پایین تر میرویم که گوگل آنها را هم برای لندینگ مناسب دیده است و در هر صفحه به صفحه ای که لندینگ در نظر گرفته ایم لینک میدهیم و یا بالعلس. اینجاست که به گوگل میفهمانیم کدام صفحه را باید لندینگ قرار دهد. و ما تمرکزمان را برای سئو برچه صفحه ای بگزاریم.

بلاگ در سئو

تنظیمات مهم سایت در آموزش سئو
بلاگ در آموزش سئو وردپرس

یکی دیگر از تنظیمات در آموزش سئو وردپرس، تنظیم بلاگ است. بلاگ جاییست که تولید محتوای اصلی خود را در انجام میدهیم. و هدف از ایجاد بلاگ رشد لندینگ میباشد به این صورت که محتواهایی که در بلاگ تولید میشود، به لندینگ لینک داده شوند و این باعث رشد لندینگ خواهد شد. هیچ سایتی بدون بلاگ (تولید محتوا) رشد نخواهد کرد. پس حتما باید برای سایت خود بلاگ تعریف کنیم حال میتواند درون سایت ایجاد شود و یا در شبکه های اجتماعی و یا جاهای دیگر.

نقشه سایت 

نقشه سایت مکانی است که تمامی آدرس های صفحاتمان در آنجا قرار میگیرد. و این یکی دیگر از تنظیمات مهم در آموزش سئو میباشد زیرا باعث میشود تا گوگل در صفحات ما گم نشود یا عبارتی دیگر نقشه راه گوگل را تعیین میکنیم و این باعث میشود محتواهایی که ایجاد میکنیم دیده شود.

Gzip 

یکی از بدی های وردپرس، سنگینی سایت میباشد و این باعث کند شدن سرعت سایت میشود و این بخاطر تعداد درخواست های زیادی است که از سرور دارد. یکی از کار هایی که میتوانید انجام دهید تا مانع سنگینی سایت شوید استفاده از Gzipe است. Gzipe به معنای فشرده سازی است یعنی تمامی کد ها و درخواست هایی که ورد پرس از سرور دارد به صورت Gzipe در سایت قرار میگیرد و پس ورود کاربر این کد ها از حالت فشرده خارج میشود. Gzipe تاثیر بسیار زیاد در سرعت سایت و موفقیت در سئو دارد.

خب این قسمت از آموزش سئو هم به پایان رسید و ما بر این تلاش بودیم تا همه نکات برا تنظیمات اولیه سایت را در اختیار شما قرار دهیم. امید واریم از این قسمت از آموزش سئو وردپرس بهره کافی برده باشید. در مقاله بعد قصد داریم به اموزش کلمات کلیدی مناسب بپردازیم. پس با ما همرا باشید.