09107603363 m.m.rahmani734@gmail.com امیرآباد دانشکده فنی دانشگاه تهران
آموزش اصطلاحات سئو

آشنایی با اصطلاحات تخصصی آموزش سئو (3)

آشنایی با اصطلاحات تخصصی آموزش سئو (3)

خب در قسمت اول (آشنایی با اصطلاحات تخصصی آموزش سئو 1).  و قسمت دوم  (آشنایی با اصطلاحات تخصصی اموزش سئو 2) به بخش زیادی از اصطلاحات سئو پرداختیم. حالا به قسمت آخر آشنایی با اصطلاحات سئو رسیدیم. پس با ما همراه باشید.

1. Sand box در آموزش سئو:

دو بازه زمانی در گوگل است ک یکی از آنها sand box است و دیگری honey moon. زمانی که سایتی تازه تاسیس میکنید گوگل از رشد سایت شما جلوگیری میکند و شما زیر نظر میگیرد به این موقعیت sand box میگویند.

در زمان sand box سایت شما هیچ رشدی ندارد تا زمانی که بتوانید خود را به گوگل اثبات نمایید. اما بازه در زمانی honey moon سایت شما رشد ناگهانی و بسیار زیادی میکند و گوگل سایت شما را زیر ذره بین قرار میدهد. تا ببیند معیار هایی که برای گوگل مهم است را اجرا میکنید یا نه. اگر شما تمامی قوانین را رعایت کنید بازهم رشد خواهید کرد. اما اگر معیار های گوگل را برقرار نکنید شما را به جای اول باز می گرداند.

2. Domain name:

شما در عکس زیر یک دامنه میبینید که به کل آن url میگویند. در این عکس با قسمت های مختلف یک دامنه اشنا میشوید.

آموزش سئو
قسمت های مختلف یک دامنه(آموزش سئو رایگان)

3. index:

هر صفحه ای که گوگل میبیند و در نمایش نتایج نشانش می دهد، اصطلاحا میگویند index شده است. اگر قصد دارید صفحات index شده خود را ببینید، در مرورگر گوگل، کلمه site + url سایت مورد نظر را سرچ نمایید.

4. CMS در آموزش سئو:

آشنایی با cms ها
cms ها

مخفف عبارت Content management system و به معنی سیستم مدیریتی محتوا است. CMS ها انواع مختلفی دارند مانند word pres , Joomla , Drupla , Contao و……که معروف ترین آنها در ایران word pres , Joomla است که به زبان php هستند. این شرکت ها به این دلیل که زبان برنامه نویسی دشوار است و هرکسی قادر به یاد گیری این رشته نیست سایت های آماده ای به زبان های مختلف در اختیار ما میگذارند. تا ما مشکلات برنامه نویسی نداشته باشیم. (  پکیج آموزش سئو آموزش کار با cms ها را در اخنتیار شما قرار خواهیم داد)

5. Landing page:

به آن صفحه ای که میخواهیم در گوگل رشد دهیم Landing page میگوییم. و لزوما یک صفحه نیست و میتواند چندین صفحه باشد. یا اینکه میتوانیم بگوییم هر دسته ای که لازم است رشد دهیم یک لندینگ احتیاج دارد.مثلا شما یک سایت آموزشی دارید؛ بهتر است که برای هر یک از موضوعات آموزشی خود یک صفحه جداگانه قرار بدهید و هر صفحه را به طور جداگانه رشد دهید. به هریک از این صفحات Landing page میگویند.(چگونگی ساخت لندینگ پیج را در مقاله های بعدی آموزش سئو رایگان در اختیار شما قرار میدهیم.)

6. Link exchange:

به معنی تبادل لینک است.که در گذشته در بین وبلاگ ها اتفاق می افتاد که بهتر است تبادل لینک نکنیم زیرا برخلاف قوانین گوگل است.

7. Link farm در آموزش سئو :

به معنی مزرعه لینک است. به سایتی که بیش از حد لینک خارجی داخلش باشد، مزرعه لینک شده میگویند. این سایت ها نزد گوکل بی ارزش هستند.

8. Link popularity:

به معنی معروفیت و محبوبیت لینک میباشد. و متضاد spam میباشد. یک سایت هرچه لینک spam کمتر باشد، Link popularity آن بیشتر میشود.

9. Local search:

به معنی سرچ محلی است. برای بعضی از کسب و کار ها مثل رستوران، مکانیکی، لوازم خوانگی، بهتر است از سئوی لوکال استفاده شود. یعنی زمانی که شما در گوگل رستوران را سرچ میکیند، گوگل با توجه منطقه ای که قرر دارید بهترین و نزدیک ترین رستوران را به شما نشان میدهد.

10. Organic list:

به لیست ده تایی گوگل میگویند

خب به پایان آموزش اصطلاحات سئو رسیدیم. ما تلاش کردیم در این قسمت ها تمامی اصطلاحات سئو را به شما آموزش دهیم برای آموزش های بیشتر به پکیج آموزش سئو رایگان مراجعه فرمایید.