09107603363 m.m.rahmani734@gmail.com امیرآباد دانشکده فنی دانشگاه تهران
اموزش سئو به زبا ساده و تاثیر ssl

تعریف ssl و تاثیر آن بر روی سئو

یکی دیگر مباحث مهم در آموزش سئو به زبان ساده ، تعریف ssl و برسی اینکه ssl چه منفعت هایی برای سایت ما و موفقیت در سئو دارد. همینطور هم که در مقاله های قبل گفته ایم هدف ما آموزش سئو به زبان ساده میباشد پس با ما تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

SSL چیست؟

SSL مخفف عبارت Secure Sockets Layer می باشد، و همچنین SSL یک فناوری استاندارد است که یک سازنده وب سایت بخصوص در یک سایت تجاری از آن استفاده می کند. این اتصال به خوبی رمزگذاری شده بین مرورگر وب (مشتری) و سرور وب (میزبان) برقرار می کند.
این ارتباط اطمینان حاصل می کند که هر داده / اطلاعات منتقل شده بین هر دو خصوصی باقی می ماند. این اطلاعات داده های ارسال شده بین سرور و رایانه کاربر را به روشی که نمی توان با آن دستکاری کرد ، ایمن می کند. پس اینجاست که میگوییم این مهم اهمیت بالایی در آموزش سئو به زبان ساده دارد.

این داده ها شامل جزئیات ورود به سیستم ، اطلاعات پرداخت و سایر اطلاعات مهم شخصی دیگر است. این ستون فقرات اینترنت امن شماست و به شما در محافظت از هرگونه اطلاعات شخصی حساس بصورت آنلاین کمک می کند.
گواهینامه های SSL معمولاً توسط بسیاری از وب سایت های مشاغل کوچک برای محافظت از معاملات خود با مشتریان خود بصورت آنلاین استفاده می شوند. به عنوان مثال ، اگر وب سایتی پیدا کرده اید که از https: // در نوار آدرس آن استفاده می کند ، به این معنی است که شما از طریق SSL از یک اتصال ایمن استفاده می کنید.
اگر اجناس را از طریق وب سایت خود بفروشید یا یک فروشگاه الکترونیکی داشته باشید ، ssl می تواند در برقراری اعتماد بزرگ با مشتریان به شما کمک کند.

چرا در آموزش سئو SSL مهم است؟

1. SSL به رمزگذاری اطلاعات حساس کمک می کند

دلیل اصلی استفاده از sslمحافظت از اطلاعات شخصی حساس است که از طریق اینترنت ارسال می شود. این اطلاعات را به گونه ای رمزگذاری می کند که فقط گیرندگان در نظر گرفته شده می توانند آن را بخوانند و درک کنند.

این بسیار مهم است زیرا اطلاعاتی که بصورت آنلاین ارسال می شود از یک رایانه به کامپیوتر دیگر برای ورود به سرور مقصد منتقل می شود. این بدان معناست اگر گواهی SSL درستی در وبسایتی استفاده نشده باشد ، هر رایانه ای که در بین سرور قرار بگیرد می تواند نام های کاربری ، گذرواژه‌ها ، شماره کارتهای اعتباری و حتی اطلاعات مهم دیگر را ، به راحتی مشاهده کند.

با استفاده از این گواهینامه ، اطلاعات شخصی شما غیر از سرور در نظر گرفته شده قابل خواندن نیست. این اطلاعات شما را از سارقان و هکرهای هویت محافظت می کند.

2. SSL شما را از فیشینگ محافظت می کند

یک ایمیل فیشینگ توسط مجرمان سایبری و هکرهایی که سعی در جعل هویت سایت شما دارند ارسال می شود. معمولاً ، ایمیل از یک حمله به فرد در وسط استفاده می کند تا از نام دامنه شما استفاده کند یا پیوندی را به وب سایت آنها وارد کند.
از آنجا که دریافت این گواهینامه SSL مناسب برای این هکرها بسیار دشوار است ، در صورت داشتن SSL ، جعل موفقیت در وب سایت خود دشوار خواهد بود. این بدان معنی است که کاربران کمتر در معرض حمله قرار می گیرند زیرا می توانند شاخص های اعتماد را در مرورگرهای وب خود بررسی کنند

SSL یا HTTPS
SSL یا HTTPS (آموزش سئو)

2. SSl به شما کمک می کند تا اعتماد مشتریان خود را جلب کنید

یک مرورگر وب واقعی به نشانه های بصری مانند نوار سبز یا نماد قفل می دهد تا مطمئن شود کاربران از اتصال اینترنتشان به طور کامل ایمن هستند. این بدان معنی است که بازدید کنندگان شما با دیدن چنین نشانه هایی به سایت شما اعتماد خواهند کرد. این همچنین باعث می شود که آنها از شما خرید کنند.

4- SSL تأیید اعتبار را ارائه می دهد

جدا از رمزگذاری اتصال شما ، گواهی SSL صحیح همچنین می تواند تأیید اعتبار را ارائه دهد. بنابراین می توانید مطمئن باشید که اطلاعات خود را به گیرنده (سرور) مناسب ارسال می کنید و سرور هکر نیستید.
این امر به ویژه برای یک تجارت کوچک بسیار مهم است ، زیرا وقتی صحبت از اینترنت می شود ، مشتری های شما معمولاً از طریق چندین کامپیوتر اطلاعات مهم را ارسال می کنند.

با افزایش تعداد جرائم سایبری این روزها ، هر یک از این دستگاه ها می توانند تظاهر کنند که سایت شما هستند و احتمالاً مشتریان شما را برای ارسال اطلاعات شخصی خود فریب می دهند. دریافت گواهینامه مناسب SSL از یک ارائه دهنده معتبر و استفاده از زیرساخت مناسب تنها راه ممکن برای جلوگیری از این امر است.
یک سازنده وب سایت اغلب تأیید می کند که ارائه دهندگان SSL روش ها و دستورالعمل های خاصی را دنبال می کنند تا از یک تجربه مرور ایمن برای شما و مشتریان خود اطمینان حاصل کنند. اکنون یک گواهی SSL برای وب سایت کسب و کار کوچک خود دریافت کنید.

این قسمت از آموزش سئو به زبان ساده هم به پایان رسید امیدواریم مباحث بازگو شده در این مقاله برای شما مفید باشد. در مقاله بعدی آموزش سئو به زبان ساده، به اجرای تنظیمات مهم سئو بر روی سایت خواهم پرداخت.