09107603363 m.m.rahmani734@gmail.com امیرآباد دانشکده فنی دانشگاه تهران
آموزش سئو و انتخاب کلمات کلیدی مناسب

آموزش انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای سئو

خب در این قسمت از آموزشseo به چگونگی انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای لندینگ خود میپردازیم. انتخاب کلمه کلیدی مناسب اولین گام برای رسیدن به موفقیت میباشد.
بحث کلمات کلیدی از مهم ترین بحث ها در آموش سئو میباشد. کلمات کلیدی کلماتی هستند که کابر سرچ میکند تا به شما برسد یا به عبارتی دیگر کلماتی هستند که موضوع سایت شما را نشان میدهد. پس انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای دیده شدن و همچنین موفقیت در seo بسیار مهم است. برای انتخاب کلمات کلیدی درست باید هر یک از کلمات کاملا آنالیز شوند تا کلمات درست در سایت قرار بگیرد. البته بسته به موقعیت مکانی و زبان و لهجه های مختلف، کلمات کلیدی تغییر میکنند.

مراحلی که باید برای انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای سئو طی شود:

1. نوشتن کلیه کلماتی که به ذهن ما میرسد
2. پیشنهاد گرفتن از اطرافیان
3. پیشنهاد گرفتن از گوگل. به این صورت که ابتدا کلمه هدف را در گوگل سرچ میکنیم؛ در قسمت پایین serp ، گوگل چندین پیشنهاد را به شما ارائه میدهد.
4. برسی کلمات کلیدی رقبا با استفاده ابزارهای مختلف مانند Moz و Alexa . هر کدام از این ابزار ها در chrom افزونه رایگان به نام alexa rank و moz bar دارند و شما میتوانید با نصب آنها از Extensions رقبا را آنالیز کنید. و کلمات کلیدی رقبا را ببیند و متوجه شوید آنها از چه کلماتی استفاده کرده اند.

این چهار مرحله باید برای انتخاب کلمات کلیدی هر لندینگ استفاده شود. برای هر لندینگ حدود 150 کلمه باید در نظر گرفته شود و در اخر این 150 کلمه را باید آنالیزکنیم تا بتوانیم 10 تا12 کلمه مناسب را به عنوان کلمات کلیدی انتخاب نماییم.

چگونه کلمات را برای سئو آنالیز کنیم؟

ابزار ها وافزونه های زیادی برای آنالیز کلمات وجود دارد که بهترین آنها عبارتند از:

1. Keyword planner (در گذشته رایگان بوده اما امروزه گوگل آن را بصورت پولی ارائه میدهد و آن را جزء adwords قرار داده است.)
2. Google Trend (برای مقایسه کلمات برای سئو)
3. Keyword Explore ( یک ابزار پولی است اما با ثبت نام در آن میتوانید 10 سرچ رایگان دریافت کنید)
4. Alexa
5. Kwfinder
6. Adwords
7. Keyword tool

این ابزار ها Monthly Volume (تعداد سرچ ماهانه) و Difficulty (سختی کلمه را نشان میدهد. که 15-0  کلمه ساده است،30-15 متوسط است و بالای 30 کلمه سخت است) و Organic CTR (نرخ کلیک یا میزان موفقیت که بهتر است بالای 50% باشد) را به ما نشان میدهند.

کدام کلمات باید انتخاب شوند؟

کلماتی باید برای سئو انتخاب شوند که تعداد سرچ بالا و سختی پایین و موفقیت بالا را داشته باشد و همیمنطور کلمه ی هدف اگرچه کلمه سختی است اما باید در بین کلمات قرار گیرد.

آموزشseo و انتخاب کلمات کلیدی
انتخاب درست کلمات کلیدی

کلمات کلیدی را در کجا باید قرار دهیم؟

1. در Tag <h1>
2. Title (عنوان سئو)
3. Anchor text
4. Domain name (نام دامنه)
5. Image name (نام عکس)
6. Alt image (متن جایگزین عکس)
7. Long tail (کلمات دم دراز)
8. و مهم ترین جا در برای بکار بردن کلمات کلیدی محتواست.

خب به پایان مبحث مهم کلمات کلیدی در آموزش سئو رسیدیم . امید واریم این قسمت از آموزش سئو مورد توجه شما قرار گرفته باشد. قسمت بعدی آموزشseo در مورد تولید محتوا مناسب خواهد بود. برای آموزش های بیشتر به آموزش seo در تهران مراجعه فرمایید.